MaJLo

MaJLo

Sounddict

MaJLo, czyli Maciej Milewski to wokalista, multiinstrumentalista i producent pochodzący z Gdańska. Zadebiutował w 2015 swoją EP pt. „Reverse”. Artysta zwinnie lawiruje pomiędzy elektroniką i nieco melancholijnym indie, okraszając wszystko subtelnym wokalem. Rezultatem tego jest wypracowane osobiste i alternatywne brzmienie.
Pierwsze wydawnictwo zatytułowane jest w ten sposób, gdyż stanowi ono bowiem nieoczekiwany zwrot w jego dotychczasowych muzycznych poszukiwaniach.
„Reverse” to opowieść o muzycznej przemianie, a każdy z sześciu utworów znajdujących się na płycie stanowi osobny element tej metamorfozy. Muzyczna historia zawarta na albumie to paleta barw i emocji. Znaleźć tu można zarówno wycofane, niezwykle intymne i wręcz ascetyczne pod względem instrumentarium utwory jak otwierający album „Lost And Forgotten”, ale i żywiołowe, lecz wciąż pozostające w konwencji produkcje, jak chociażby magiczny „Lights” z gościnnym udziałem Ralpha Kaminskiego. Ujmujący falset MaJLo bardzo korzystnie łączy się z bogatą warstwą brzmieniową jaka charakteryzuje „Reverse”. Autorką niemal wszystkich tekstów jest Asia Bieńkowska.
Album został wydany w grudniu 2015 nakładem wydawnictwa muzycznego Sounddict.

MaJLo – 2015-2017
„Reverse” znalazło uznanie na agregatorach muzycznych muzyki alternatywnej, jak to miało miejsce chociażby w przypadku singla „Lights” opublikowanego na The Vibe Guide, M O S T L Y strings czy Wave Of Good Noise. Utwór z stworzony wspólnie z Ralphem Kaminskim został również zremiksowany przez francuski duet producencki FDVM i rozbrzmiał na kilku ważnych festiwalach muzycznych jak Coachella czy DAYBREAKER. Oryginał utworu osiągnął prawie 400 tysięcy odtworzeń na serwisie Spotify, zaś remiks przekroczył ćwierć miliona.

Album oraz twórczość MaJLo zaczęła być również dostrzegana przez polskie media jak: K MAG, Outrave, Radio ZET Chilli, Interia Muzyka czy Onet Muzyka.

Pomiędzy występami na żywo, między innymi na festiwalu Open'er 2016 MaJLo wydał trzy single: „Try” z Arkiem Kłusowskim, „Apprehension” i „Another Day”. Ostatni zaprowadził jego twórczość do Stanów Zjednoczonych, gdzie został zauważony przez amerykański portal muzyki alternatywnej Indie Shuffle i ogłoszony jako nadzieja 2017 roku. „Another Day” równie dobrze przyjął się na Spotify, gdzie uzyskał już prawie 200 tysięcy odtworzeń.

Singiel został zauważony przez dwóch producentów z Miami i Los Angeles – Martina Gutierreza i RAMI. Remiks „Another Day” wydany przy współpracy Sounddict i Sony Music Denmark osiągnął już ponad 2 miliony odtworzeń na Spotify, zaś artysta zgromadził ponad 700 000 nowych słuchaczy w ciągu jednego miesiąca.

Over The Woods – LP 2017
„Over The Woods” to pierwszy długogrający album MaJLo. Inspiracje czerpane prosto z natury, obserwacja jej piękna i burzliwości stworzyły podwaliny dla muzyki, która rozbrzmiewa na płycie. Zmienność otaczającej przyrody opowiedziana została dźwiękami pełnymi melancholii, ale i gwałtowności. Pomimo kontrastujących elementów album pozostaje spójny brzmieniowo, łącząc subtelny wokal, akustyczne instrumenty i koloraturową elektronikę.
Artysta tymrazem postawił na instrument, który towarzyszy mu od wielu lat – gitarę. „Over The Woods”jest płytą, która może sprawiać wrażenie przepełnionej akustycznymi brzmieniami, jednak bogactwo tych dźwięków okraszone jest licznymi efektami elektronicznymi w postaci noise’ów oraz różnego rodzaju modulacji instrumentów perkusyjnych i klawiszowych.

Album składa się z dziesięciu utworów, które dzięki współpracy z malarką Iwoną Góraj zyskały odpowiadający im wymiar wizualny. Za warstwę wokalną i produkcyjną w całości odpowiada MaJLo, zaś autorką niemal wszystkich tekstów jest Asia Bieńkowska.
 

„Over The Woods” ukazuje się 24 marca nakładem wydawnictwa muzycznego Sounddict.

Website: http://www.sounddict.com/