Tom Novy

Tom Novy

Niveau Records | Timeless

Ikona niemieckiego house. Od dwóch dekad systematycznie buduje swoją karierę nie zwalniając tempa nawet na chwilę. Przez lata działalności osiągnął wiele, m.in. własne utwory na szczytach list przebojów, wywiady dla wielu stacji telewizyjnych oraz renomowane rezydentury w szanowanych światowych klubach. Po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę w 1995 roku, kiedy to wydał swój debiutancki singiel “I House You”, który zagwarantował mu miejsce w Top10 najbardziej popularnych szlagierów klubowych na niemieckiej liście przebojów. Przez następne lata regularnie wydawał swoje utwory, w tym kawałki “Superstar” czy “I Rock” którymi sprawił sporo zamieszania na europejskiej scenie muzycznej.
Od 2000 roku Tom rozpoczął prawdziwą ekspansję na resztę świata. Jego utwór “Pumpin” znalazł się na #19 miejscu brytyjskiej listy przebojów co zaowocowało nagraniem kompilacji dla Ministry Of Sound. Automatycznie został pierwszym niemieckim DJem, który nagrał składankę na życzenie tak szanowanej światowej marki. Kolejnym krokiem artysty było nagranie albumu “My Definition”, w którym usłyszeć można mieszankę stylów klubowych.
Kolejne lata przyniosły takie szlagiery jak chociażby “Lovin U” czy “Your Body” nagrany we współpracy z Mike Marshall. Dzięki tym wydaniom trafił na Top10 listy przebojów w Południowej Afryce oraz znów potrząsnął  brytyjską sceną muzyczną, gdzie każde znaczące radio w kraju grało jego muzykę, a MTV uplasowało go w Top10 najciekawszych hitów klubowych w 2006 roku. To nie koniec. W ponad 20 krajach jego utwory znajdywały się w Top15 najczęściej granych kawałków. Każdy następny utwór regularnie trafiał do większości radiostacji i telewizji muzycznych na całym świecie.
Przez lata obecności na rynku Tom współpracował z wieloma ciekawymi i szanowanymi artystami, wyprodukował mnóstwo remixów, w tym dla Justina Timberlake, Yoko Ono, Ludacris, Ericka Morillo, Toma Jonesa & Mousse T, Snap! czy Sander Kleinenberg.
Doskonale odnalazł się również w roli radiowego i telewizyjnego prezentera. Prowadzi łącznie 4 programy w TV z czego 3 emitowane są na antenie MTV oraz własną audycję radiową w egoFM. Ciężko też nie wspomnieć o Space Ibiza rozmawiając o Tomie Novym, gdzie miał swoją rezydenturę przez ponad 14 lat! Tom Novy  już zapisał się na stałe w historii muzyki klubowej na świecie, a jego twórczość przecież nadal kwitnie.

Website: http://www.tomnovy.com/