Young Stadium Club

Young Stadium Club

Universal Music Polska

„Młodzi, bezczelnie zdolni... udowadniają, że warto zapamiętać tę długą angielską nazwę". W skład zespołu wchodzą cztery osoby: Dominik, Janek, Krzysiek oraz Filip
Zespół odpowiedzialny jest zarówno za warstwę tekstową, muzyczną jak i produkcyjną w swoich utworach.
 Swój początek datują na maj 2013 roku i mimo krótkiego stażu, grupa już zdążyła zdobyć duże uznanie zarówno wśród fanów, jak również mediów polskich i zagranicznych. Niezwykle pochlebne recenzje ich twórczości pojawiły się już wśród dziennikarzy z Anglii, Włoch, Hiszpanii, a nawet USA. W ciągu ostatnich lat wystąpili m.in. na Likes Festiwalu w Gdańsku, przed Happysad i The Neighbourhood w klubie Stodoła oraz na Europejskich Targach, Co Jest Grane? w Cafe Kulturalna.
Zapytani o inspiracje bez wahania wymieniają największe gwiazdy indie rocka: Bombay Bicycle Club, Two Door Cinema Club, Foster the People czy Foals. Choć wszystkie te wpływy można usłyszeć w twórczości Young Stadium Club, zespołowi udaje się zachować swój własny, oryginalny styl, który w połączeniu z wyjątkowym wokalem i profesjonalizmem grupy, tworzy unikalną i dotąd niespotykaną na polskiej scenie muzykę, która bez wątpienia ma wszelkie predyspozycje do konkurowania z zagranicznymi gigantami tego gatunku.
Zespół przygotowuje się właśnie do wydania swojej debiutanckiej płyty, która ukaże jeszcze w tym roku.
W 2016 roku zespół zagościł na scenie festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, festiwalu H&M Loves Music w Warszawie, swoją moc pokazali również występując jako support przed brytyjskim zespołem The Vamps, a pod koniec roku rozgrzali publiczność przed koncertem Nothing But Thieves w Warszawie!
 
Ich debiutancki album promuje singiel Forever Young !
 
Współautorami utworu Forever Young są m.in. z Callum Stewart (który współpracował m.in. z Nile'm Rodgersem czy Rudimental) oraz Marli Harwood (Sigala czy Kygo).
 

Website: https://youngstadiumclub.bandcamp.com/