Speakers & Artists
* A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
 • Low Roar
  NoPapper
  Description

  Twórcą Low Roar jest charyzmatyczny Ryan Karazija - urodzony w Kalifornii wokalista i kompozytor, w którego żyłach płynie wybuchowa mieszanka krwi meksykańskiej i litewskiej. Ryan jest blisko związany z Polską, ma tu wielu przyjaciół, co znalazło odzwierciedlenie w tytułach takich piosenek z nowego albumu jak „Gosia” czy „Poznań”.

  Utalentowany muzyk, niespokojny duch,  pełen pasji obieżyświat - niezwykła osobowość Ryana znajduje odbicie w jego znakomitej twórczości. W 2010 Karazija przeprowadził się z rodzimych Stanów do Reykjaviku, gdzie nagrał swój debiutancki krążek „Low Roar”. Płyta przyniosła mu rozgłos na świecie i zaproszenia na największe festiwale: Eurosonic, The Great Escape czy  ATP. Ryan nawiązał też współpracę z legendarnym japońskim twórcą gier video Hideo Kojimą - muzyka Amerykanina trafiła do kultowej gry „Death Stranding” (z udziałem  Normana Reedusa, Madsa Mikkelsena i w reżyserii Guillermo del Toro).

  Album „Low Roar” zyskał miliony odsłuchań w serwisie youtube, zaś recenzenci chwalili płytę porównując poetykę Low Roar do piosenek Radiohead, Sigur Ros czy Bon Iver. Ryan po premierze znów ruszył w drogę – od Meksyku przez Skandynawię po Polskę, gdzie spędza parę miesięcy w roku. Tu zagrał też wyprzedaną mini–trasę koncertową oraz wystąpił na poznańskim festiwalu „Malta” i białostockim „Halfway”.

  Szczęśliwie ten romantyczny wagabunda znalazł również czas, by nagrać kolejny świetny album.

  Nowy album Low Roar „Once In A Long, Long While...” - europejska premiera wydawnictwa już 5 maja!

  Płyta „Once In A Long Long While…” powstawała w studio w Walii z udziałem bliskiego przyjaciela Ryan’a - Mike’a Lindsaya (Tunng) i pod okiem uznanego producenta Andrew Schepsa (m.in. Red Hot Chili Peppers, Adele, Hozier).

  Gościnnie na krążku słychać też piękny wokal islandzkiej wokalistki Jófríður Ákadóttir (JFDR, Pascal Pinon), która śpiewa w singlowym utworze „Bones”.

  „Once In A Long…” to płyta prosta, szczera i pełna emocji: 
„ Nie myślałem zbyt długo o tym, jaki album chcę nagrać. Po prostu musiałem wyrzucić z siebie te piosenki. W ten sposób na bieżąco dokumentowałem swoje życie” – mówi Ryan.

  Jeszcze przed wakacjami Low Roar będzie promował płytę na koncertach w Polsce: 8.06 w Poznaniu (Spot), 9.06 w Warszawie (Niebo) oraz 10.06 podczas festialu Seazone w Sopocie.

 • Lilly Hates Roses
  Sony Music Polska
  Description

  Zespół powstał pod koniec 2012 roku, mają za sobą 8 tras koncertowych w 12 krajach

  (USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Irlandii, Łotwie, Estonii, Chorwacji i Polsce).

  Wystąpili także na kilku polskich festiwalach mi.in. (Opener Festival, Spring Break czy Slot Art Festival,), mieli okazje dwukrotnie zagrać pełnometrażowy koncert w prestiżowym Studiu Im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce. W 2015 zespól zagrał trasę na Wyspach Brytyjskich, podczas której wystąpili na Victorious Festiwal w Portsmouth, obok takich formacji jak The Flaming Lips, We Are Scientists czy Peter Hook & The Light.

  Debiutancki singiel "Youth" miał swą premierę na falach legendarnego amerykańskiego radia KEXP. 30 czerwca 2015 roku ukazała się ich druga płyta zatytułowana „Mokotów”.

  Rok 2016 rozpoczął się dla zespołu bardzo obiecująco zostali, bowiem zaproszeni na jeden z największych showcase’ów na świecie, czyli SXSW w Teksasie. Pod koniec lipca zespół zagrał w szwajcarskimi Lucern na Blue Balls Festival, gdzie także wystąpili m.in. AIR, Shura, Sóley, Ibeyi, Zola Jesus, SOHN, czy Laura Mula. Pod koniec ubiegłego roku duet zrealizowali projekt koncertowy na 30 lecie kultowej płyty zespołu The Smiths „The Queen Is Dead” z którym zjechali całą Polskę. Obecnie pracują nad nowym materiałe.

 • Loui & Scibi
  Deepalma records
  Description
 • Karol Laskowski
  Kancelaria Dentons
 • LASY
  Pink Kong | Qunabu | Noecho | WEFREC
  Description
 • Lor
  TBA Music
  Description
 • Lena Dula
  A KuKu Sztuka
 • Lone
  Moloteka | Portobello Booking
  Description
 • L.U.C & Rebel Babel Ensemble
  Planet LUC
  Description