Speakers & Artists
* A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
 • Ted Nemeth
  Hand2Band
  Description

  Ted Nemeth - nazywani przez niektórych nadzieją polskiego rocka alternatywnego. Zespół powstał latem 2010 roku w Łodzi, w garażu, który nie chce z nich wyjść, choć oni wyszli z niego już dawno.

  Ich muzyka to spotkanie energii z nostalgią, brudu łódzkich kamienic i czystego szaleństwa zamkniętego w formie, która może zarazem zachwycać, jak i wprowadzać niepokój. Nieprzypadkowo warstwa liryczna ma w tym swój udział, bowiem jako jeden z nielicznych zespołów na rodzimej scenie posiadają teksty po polsku, które mają głębszy sens.

  Lider zespołu, Patryk Pietrzak, trafia w sedno problemów swojego pokolenia. Swoboda oraz prostota przekazu sprawiają, że całość jest chwytliwa i wzbudza sympatię wśród słuchaczy. Czasem jednak pozostawia ich w stanie skrajnego dyskomfortu, z całą gamą pytań bez jednej, właściwej odpowiedzi. Ted Nemeth, to nie zespół dla każdego, choć każdy powinien go posłuchać i zrozumieć. Grał m.in. u boku takich zespołów jak: Organek, Pidżama Porno, T.Love Alternative czy Happysad.

  W 2016 roku ich debiutancki album „Ostatni Krzyk Mody” zdobył łódzką Armatkę Kultury, za najlepsze co mogło się zdarzyć w ostatnim roku, w tym mieście. Na koncercie, poza debiutem, z pewnością będziecie mogli usłyszeć również utwory, które znajdą się na kolejnym krążku Ted Nemeth.

 • Tom Novy
  Niveau Records | Timeless
  Description

  Ikona niemieckiego house. Od dwóch dekad systematycznie buduje swoją karierę nie zwalniając tempa nawet na chwilę. Przez lata działalności osiągnął wiele, m.in. własne utwory na szczytach list przebojów, wywiady dla wielu stacji telewizyjnych oraz renomowane rezydentury w szanowanych światowych klubach. Po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę w 1995 roku, kiedy to wydał swój debiutancki singiel “I House You”, który zagwarantował mu miejsce w Top10 najbardziej popularnych szlagierów klubowych na niemieckiej liście przebojów. Przez następne lata regularnie wydawał swoje utwory, w tym kawałki “Superstar” czy “I Rock” którymi sprawił sporo zamieszania na europejskiej scenie muzycznej.
  Od 2000 roku Tom rozpoczął prawdziwą ekspansję na resztę świata. Jego utwór “Pumpin” znalazł się na #19 miejscu brytyjskiej listy przebojów co zaowocowało nagraniem kompilacji dla Ministry Of Sound. Automatycznie został pierwszym niemieckim DJem, który nagrał składankę na życzenie tak szanowanej światowej marki. Kolejnym krokiem artysty było nagranie albumu “My Definition”, w którym usłyszeć można mieszankę stylów klubowych.
  Kolejne lata przyniosły takie szlagiery jak chociażby “Lovin U” czy “Your Body” nagrany we współpracy z Mike Marshall. Dzięki tym wydaniom trafił na Top10 listy przebojów w Południowej Afryce oraz znów potrząsnął  brytyjską sceną muzyczną, gdzie każde znaczące radio w kraju grało jego muzykę, a MTV uplasowało go w Top10 najciekawszych hitów klubowych w 2006 roku. To nie koniec. W ponad 20 krajach jego utwory znajdywały się w Top15 najczęściej granych kawałków. Każdy następny utwór regularnie trafiał do większości radiostacji i telewizji muzycznych na całym świecie.
  Przez lata obecności na rynku Tom współpracował z wieloma ciekawymi i szanowanymi artystami, wyprodukował mnóstwo remixów, w tym dla Justina Timberlake, Yoko Ono, Ludacris, Ericka Morillo, Toma Jonesa & Mousse T, Snap! czy Sander Kleinenberg.
  Doskonale odnalazł się również w roli radiowego i telewizyjnego prezentera. Prowadzi łącznie 4 programy w TV z czego 3 emitowane są na antenie MTV oraz własną audycję radiową w egoFM. Ciężko też nie wspomnieć o Space Ibiza rozmawiając o Tomie Novym, gdzie miał swoją rezydenturę przez ponad 14 lat! Tom Novy  już zapisał się na stałe w historii muzyki klubowej na świecie, a jego twórczość przecież nadal kwitnie.

 • Marcin Grabski Tytus
  Asfalt Records
  Description
  We can meet

  Friday June 9th | 12:30-13:30

 • Tomasz Wróblewski
  Wydawnictwo AVT | Estrada i Studio
  Description

  Wydawca i redaktor naczelny wydawanego od 1996 roku miesięcznika Estrada i Studio oraz periodyku Estrada i Studio Plus, wydawca miesięczników Gitarzysta, Perkusista oraz Live Sound & Installation. Wykładowca na Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku w Warszawie. Twórca blogu 0dB.pl i autor setek artykułów o tematyce związanej z produkcją muzyczną i pracą w studiu nagrań.
  W połowie lat 80. minionego wieku lider, wokalista i basista zespołu Stały Fragment Gry, z wykształcenia elektronik, konstruktor wielu urządzeń pro-audio. Wieloletni realizator dźwięku live, pracujący w pierwszej połowie lat 90 z takimi wykonawcami jak: Varius Manx, T.Love, DeMono, Voo Voo, Big Cyc, Republika, Czesław Niemen, Tadeusz Nalepa, Lech Janerka, Daab, O.N.A., Kasia Kowalska, Edyta Górniak, Elektryczne Gitary, Mafia, IRA, Proletaryat, Kult, Farben Lehre, Praffdata, Tubylcy Betonu, Sweet Noise, Skaldowie, Closterkeller, Żuki, Bogusław Mec, Zdzisława Sośnicka, BAJM, Ich Troje, Ryszard Rynkowski, Violetta Villas, Stanisław Soyka, Irena Jarocka, Formacja Nieżywych Schabuff, Katarzyna Skrzynecka, Renata Przemyk, Jerzy Rybiński, Hedone, Lonstar Band, Colorado Band i wieloma innymi.

 • The Fruitcakes
  Let's Hope Aliens Are Vegan Records | PIAS
  Description

  W erze dominacji elektroniki, powrót do lat 60. - epoki dla muzyki odmiennej równie stylistycznie, co technicznie od czasów współczesnych - zdaje się być nie tyle eksperymentem, co wręcz przejawem szaleństwa. Jednak w twórczości The Fruitcakes nie ma przypadku - to świadomy dobór środków, dzięki którym powstała wyjątkowa koncepcja zespołu robiącego ogromną różnicę na scenie polskiej muzyki XXI wieku.

  Oddając hołd klasyce rocka końca lat 60., czego dowodem są silne wpływy The Beatles i sceny psychodelicznej, The Fruitcakes tworzą muzykę niesamowicie dopieszczoną harmonicznie. Obranie tej drogi zaowocowało brzmieniem melodyjnym, pełnym wysublimowanych smaczków i nieoczywistości, które finalnie składają się na niezwykle spójny materiał. Krążek zatytułowany The Fruitcakes 2 ukarze się wiosną 2017 roku nakładem wytwórni Let’s Hope Aliens Are Vegan Records.

  Dwanaście utworów zarejestrowano techniką analogową w studiu im. Adama Mickiewicza w Warszawie, tym samym, w którym powstawały płyty takich formacji jak Lenny Valentino, Lilly Hates Roses, Ścianka czy Kristen. Dzięki dobraniu metody nagrań do stylistyki kompozycji, uzyskano niesamowicie autentyczny efekt, w którym czuć ducha przeszłości. Sztukę tę udało się osiągnąć za sprawą dwóch wielkich postaci polskiej muzyki, które czuwały nad powstaniem materiału - Maciejowi Cieślakowi, współtwórcy wspomnianych już Ścianki i Lenny'ego Valentino, który zajął się nagraniem, produkcją oraz miksem oraz odpowiedzialnemu za mastering Marcinowi Cichemu, znanego m.in. ze Skalpela.

  The Fruitcakes nie silą się na imitowanie muzyki sprzed lat. Nagranie najnowszej płyty było świadomym twórczo procesem, w którym u podstaw komponowania utworów leżał nacisk na brzmieniową spójność, harmonię i dbałość o warstwę liryczną, co dało efekt w postaci materiału wyrazistego i złożonego w swojej strukturze. Zamiast pójść na skróty, zespół pozostał wierny swoim inspiracjom i narzuconym przez nie standardom - słychać to w każdej spośród dwunastu piosenek, które znalazły się na The Fruitcakes 2, płycie, która ma nie tylko szansę przypomnieć o tym, dlaczego muzyka lat 60. wciąż wywiera tak silny wpływ na wielu współczesnych twórców, lecz przywrócić wiarę w twórczość opartą na dążeniu do autentyczności, a nie jedynie efekciarstwa.

 • Mateusz Telega
  Akademia Dźwięku
  Description

  Jeden z pionierów nowoczesnej edukacji muzycznej w Polsce. Założyciel Akademii Dźwięku – pierwszej polskiej szkoły produkcji muzyki nowoczesnej. Warsztaty dźwiękowe prowadzi od 2008 roku, specjalizując się w tematyce sound designu oraz pracy z Ableton Live. Jego gościnne wykłady i pokazy można było zobaczyć m.in. na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, Europejskich Targach Muzycznych w Warszawie, konferencji Kultura 2.0 w Narodowym Instytucie Audiowizualnym czy też na konferencji Muzyka a Biznes na warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Współtworzył zadania do państwowego egzaminu potwierdzającego umiejętności w zawodzie technik realizator dźwięku. Publikuje instrumenty i efekty na stronie ableton.com.

 • Tomasz Nowakowski
  TBA Music
  Description

  Właściciel i założywiel agencji TBA opiekującje się takimi artystami jak Reni Jusis, Tomek Makowiecki, Coals, Novika & Mr. Lex, Klaves, Rosalie, Min T. i więcej. Odpowiada taże za bookingi artystów na showcase festiwal Seazone Music & Conference 2017 

 • Tomasz Matuszak Matush
  Groove Tom Records
 • Paweł Trzciński
  Distorted Group
 • TAU
   
  Description
 • The Curious Incident
   
  Description
 • Triana Park
  Krap Records
  Description
 • Tomasz Włodarski
  Schubert Music Publishing
  Description