Speakers & Artists
* A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
 • Saranne Reid
  Sample Clearance Services | Crown Management
  Description

  Obecna w przemyśle muzycznym od ponad 15 lat zajmuje się głównie kwestiami związanymi z prawem autorskim, publishingiem, licencjami. Posiada bardzo specjalistyczne doświadczenie związane z pozyskiwaniem zezwoleń na wykorzystanie cudzej własności (utworów) w nowych kompozycjach – sample clearance. Dzięki tej wiedzy jest częstym panelistą czołowych konferencji z Miami, Amsterdamu Midem i innych spotkań branżowych. Przede wszystkim jednak poszczycić się może prowadzeniem procesów legalizacyjnych, które pozwoliły na wydanie wielu hitów takich wykonawców jak Daft Punk, Fatboy Slim, Faithless, Simply Red, Gorillaz.

 • Joseph Keevil Saytek Live
  Point Blank | Cubism Records
  Description

  Saytek jest mistrzem nowoczesnej technologii w muzyce. Pisze, produkuje i wykonuje wszystko na żywo, używając różnych sprzętów analogowych i wirtualnych. Saytek był nominowany do nagrody 'Best Live Act' w 2013 roku przez angielski DJ Mag, a w tym samym roku Mixmag przyznał mu tytuł “Albumu Miesiąca".
  Jest znany ze swojej wyjątkowej zdolności do przeniesienia swoich produkcji studyjnych, które charakteryzują się unikalną mieszanką techno i house'u na występy live.

  Jego album "Machine Jams" otrzymał świetne recenzje i stał się jednym z ulubionych albumów roku Carla Cox'a.
  Ma na koncie występy w The Zoo Project i Space na Ibizie, Fabric w Londynie, a także w Berlinie: w Tresor, Golden Gate, Salon - Zur Wilder Renate, Chalet, Sisyphos, Kosmonaught, Ipse i wiele innych. Poza tym występował również w Kanadzie, Chorwacji, Francji, Czechach, Włoszech, Belgii, Polsce, Hiszpanii, Holandii i Finlandii.

  W ubiegłym roku otrzymał support od takich artystów jak m.in. B Traits z BBC Radio 1, Derrick May, Ryan Elliot, Laurent Garnier, De La Swing, Nicole Moudaber, Dubfire, Danny Rampling, Pyscatron i Roger Sanchez.
  Wśród wydawnictw Saytek'a można wymienić EP i live albumy nakładem jego własnej wytwórni - Cubism Records oraz utwory i EP wydane w wytwórniach Liebe*Detail, Soma, Bedrock, My Favourite Robot Records, Wiggle, Monique Musique, Fabric, Golden Gate Club Records, My Favourite Freaks, KMS i wiele innych. Jego utwory ukazywały się w Top 10 listach takich światowych sław jak Carl Cox, Laurent Garnier, Steve Lawler i Marcel Dettman i wielu innych.
  W ostatnim czasie podpisał 13 tracków nagranych live z wytwórnią Darrena Emersona (Underworld) - Detone.

 • Simon Iddol
  Roland Europe
 • Maria Sadowska
  Off The Record
  Description
 • Kuba Sojka
  Szkoła Muzyki Nowoczesnej | C&C Bookings
  Description

  Młody producent, live performer i muzyk pochodzący ze Śląska, jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej.

Pierwsze eksperymenty muzyczne zaprezentował w 2007 roku pod pseudonimem Psi-Acoustic. Po dwóch latach nawiązał współpracę z legendarną wytwórnią z Detroit, Matrix Records, dla której nagrał muzykę w stylu detroit techno, deep house, acid house, minimal, tech-house i future jazz.

Kolejne, nieco bardziej jazzowe i soulowe produkcje ukazały się w chicagowskiej wytwórni Mathematics Recordings. Na EP "Bright shadow of a star" było już słychać zalążki future jazzu, a album "Mysterious intrigue", wydany na 2x12", znakomicie połączył artystyczny świat jazzu z klubowym i undergroundowym brzmieniem detroit techno i chicago house. Muzyk miał również okazje współpracować z takimi wytwórniami jak Minimalsoul Recordings czy Souliner.

  Szeroki zakres umiejętności muzycznych Kuba prezentuje podczas niezwykle żywiołowych i dynamicznych występów na żywo. Publiczność docenia jego plastyczność muzyczną oraz umiejętność improwizacji. Regularnie prezentuje muzykę w polskich klubach i na festiwalach, coraz częściej można go również usłyszeć za granicą.

Jego działalność muzyczna nie ogranicza się jedynie do występów. Za pomocą swojej twórczości chce zachęcić ludzi do szukania nowych brzmień oraz dobrej estetyki w muzyce.

  W 2012 roku, prezentując własne produkcje, prowadził wykłady na temat kreowania brzmienia oraz syntezy dźwięku podczas warsztatów Red Bull Music Academy Bass Camp w Warszawie , w tym samym roku również prowadził swoje własne, autorskie warsztaty w katowickim Rondzie Sztuki. Udziela się również jako wykładowca w Szkole Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu.

  Jako jeden z niewielu Artystów pochodzących z Polski wystąpił w legendarnym klubie Berghain / Panorama Bar.

  W 2015 wydał album zatytułowany „Mulbple Faces”, bardzo dobrze przyjęty przez publiczność na całym świecie.

 • SALK
  NEXTPOP Songwriters’ Label
  Description

  SALK to elektroniczna ryba głębinowa, stworzona przez trzech muzyków i poetę. Zespół powstał pod koniec 2015 roku w Krakowie i w piątym miesiącu swojego istnienia dołączył do szeregów warszawskiej wytwórni NEXTPOP. SALK wierzy w równość muzyki i słowa, a także w to, że polska piosenka to wciąż dobra piosenka.
  W roku 2016 zespół zagrał dziesiątki koncertów, do których unikalne wizualizacje tworzy polska artystka, Dorota Tylka. Utwór ,,Matronika”, tytułowy singiel z ich LP, który ukaże się w kwietniu 2017 roku, usłyszały miliony ludzi przed telewizorami podczas 53. KFPP w Opolu, a strony branżowe BRAND NEW ANTHEM oraz SO MUSIC okrzyknęły ich największą muzyczną nadzieją na rok 2017. Do ich ważniejszych osiągnięć artystycznych zaliczyć można również wygraną w konkursie Skoda Auto Muzyka, występ na Soundrive
  Festival, a także udział w 16 Festiwalu Filmu Niemego w Krakowie, gdzie na żywo tworzyli muzykę do horroru ,,Upadek Domu Usherów”.

  Media oraz fani często wspominają o konwencji, w jakiej SALK prowadzi social media, a bloger muzyczny MUZYK 2.0 określił to zjawisko ,,indiowym światem pierogów, falafli, europalet i kotów mówiących głosem z syntezatora Ivona”.

  Zespół szybko wypracował własny sposób porozumiewania się z fanami, a przeglądając ich strony społecznościowe można poczuć się członkiem tajemnego plemienia, które żyje głęboko pod wodą i odżywia się głównie pierogami.

  Brand New Anthem:
  "Co jest największym atutem SALK? Bezkompromisowość. Ich brzmienie nie jest kalką skandynawskich czy brytyjskich inspiracji (...). Swoją wrażliwość eksponują w sposób, który nie przyprawia o mdłości – muzyka SALK jest zrównoważona i w swojej równowadze wręcz magnetyczna. Brzmienie krakowskiego zespołu wypełnia dokładnie tyle dźwięków i
  przekazu, ile potrzebnych jest do zbudowania zainteresowania i przyjemnego, nieco tajemniczego nastroju.”
  Gazeta Wyborcza o opolskich debiutantach:
  „SALK (...) w swojej twórczości balansuje na pograniczu alternatywnego rocka, folku, elektroniki i ambientu. Doskonale słyszalne jest to w utworze "Matronika", gdzie lekko dziewczęcy wokal Marceli Rybskiej miesza się z ambientowym tłem i nieśpieszną, usypiającą melodią. Ta z czasem nabiera mocy i przeistacza się w ścianę dźwięku, której nie powstydziłaby się grupa Sigur Rós. To jeden z ciekawszych utworów w tym zestawieniu”.

  Maria Sadowska (jurorka Skoda Auto Muzyka):
  "Salk fantastyczny, zaczarował nas. Miałam wrażenie, że opowiada nam jakąś historię. Mają pomysł na siebie, wyglądają tak, jak brzmią, nikogo nie udają. Są bardzo dojrzali, choć to bardzo młodzi ludzi".

 • Steve Nash
  Ableton
  Description

  Muzyk producent muzyczny i pianista DJ. Od 2012 roku zdobył trzykrotnie tytuł mistrza świata Dj-ów Internation Dj Association. Jest autorem projektu Steve Nash & Turntable Orchestra łączącego najlepszych polski Turntablistów z orkiestrą. Steve był członkiem Orkiestry Męskiego Grania 2016. Współpracował z takimi artystami jak min. O.S.T.R, Dawid Podsiadło, Tomasz Organek, Natalia Nykiel, Grubson, Sokół, Małpa.

 • Marysia Shepheard
  Feast Artists | Catz'n Dogz Management
  Description
 • Marcin Szymanowski
  Klub Smolna | Follow The Step
  Description

  Współwłaściciel klubu Smolna i prowadzący agencję muzyczną Follow The Step.

 • Marcin Szuster Szusty
  Szkoła Muzyki Nowoczesnej
  Description

  Współzałożyciel duetu producenckiego WaxEaters. Na płaszczyźnie producenckiej, duet współpracował z takimi artystami, jak Rover czy Bonson. Swoje produkcje WaxEaters opiera na zaawansowanym samplingu, dopełnionym partiami granymi.

  Współzałożyciel WaxEaters VinylShop (waxeaters.pl) – pierwszego w Polsce internetowego sklepu winylowego z ofertą skierowaną przede wszystkim do beatmaker’ów zainteresowanych samplingiem.

  Współorganizator pierwszych w Polsce regularnych beatmakingowych jam session (WaxEaters BeatSession), podczas których cały katalog WaxEaters VinylShop jest otwarty dla uczestników do darmowego samplingu. W ramach każdej edycji zaprasza się uznanych w środowisku producentów, którzy przedstawiają swoją metodę pracy. Do tej pory odbyły się trzy edycje, w których wzięło udział ponad 30 beatmakerów.

  W Szkole Muzyki Nowoczesnej zajmuje się organizacją pracy szkoły, kursów wokalnych oraz prowadzeniem zajęć w ramach przedmiotu Nauka o Muzyce (m.in. z klasyfikacji nośników muzycznych, wykład dotyczący historii płyt winylowych).

  Chętnie wspiera wszelkie podziemne inicjatywy związane z promocją kultury Hip Hop, jak np. Inwazja Skip Proof Scratchers (Skrecz Sesja), Before G.R.A.M. Festival.

  Koneser płyt winylowych i ich starego, ciepłego, analogowego brzmienia.

  Obecnie skupia się na rozwoju WaxEaters VinylShop i własnego warsztatu producenckiego.

 • Sonar Soul
  U Know Me Records (Sonar | Rysy)
  Description
 • Sagia
  Area Remote | Blackwiz | SoundGroove | Portobello Booking
  Description
 • Robert Sroczyński
  DJUnion | Flash Professional
  Description
  We can meet

  Saturday June 10th | 16:45-17:45

 • SLG
  C&C Bookings
  Description
 • Sarcast
   
  Description
 • Josh Savage
   
  Description
 • Daniel Spaleniak
  Chimes
  Description
 • Seb Skalski aka Deeplomatik
  SpekuLLa | Purple Music | Portobello Booking
  Description
 • Dave Schiemann SHIMZ
  Armada | High Contrast | Black Hole | Anjunabeats
  Description
 • Aleksandra Szymańska
  Instytut Kultury Miejskiej
 • Włodzimierz Szadziński
  Sony/ATV Music Publishing Poland
  Description