Speakers & Artists
* A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
 • Ted Nemeth
  Hand2Band
  Description

  Ted Nemeth - nazywani przez niektórych nadzieją polskiego rocka alternatywnego. Zespół powstał latem 2010 roku w Łodzi, w garażu, który nie chce z nich wyjść, choć oni wyszli z niego już dawno.

  Ich muzyka to spotkanie energii z nostalgią, brudu łódzkich kamienic i czystego szaleństwa zamkniętego w formie, która może zarazem zachwycać, jak i wprowadzać niepokój. Nieprzypadkowo warstwa liryczna ma w tym swój udział, bowiem jako jeden z nielicznych zespołów na rodzimej scenie posiadają teksty po polsku, które mają głębszy sens.

  Lider zespołu, Patryk Pietrzak, trafia w sedno problemów swojego pokolenia. Swoboda oraz prostota przekazu sprawiają, że całość jest chwytliwa i wzbudza sympatię wśród słuchaczy. Czasem jednak pozostawia ich w stanie skrajnego dyskomfortu, z całą gamą pytań bez jednej, właściwej odpowiedzi. Ted Nemeth, to nie zespół dla każdego, choć każdy powinien go posłuchać i zrozumieć. Grał m.in. u boku takich zespołów jak: Organek, Pidżama Porno, T.Love Alternative czy Happysad.

  W 2016 roku ich debiutancki album „Ostatni Krzyk Mody” zdobył łódzką Armatkę Kultury, za najlepsze co mogło się zdarzyć w ostatnim roku, w tym mieście. Na koncercie, poza debiutem, z pewnością będziecie mogli usłyszeć również utwory, które znajdą się na kolejnym krążku Ted Nemeth.

 • Tom Novy
  Niveau Records | Timeless
  Description

  Ikona niemieckiego house. Od dwóch dekad systematycznie buduje swoją karierę nie zwalniając tempa nawet na chwilę. Przez lata działalności osiągnął wiele, m.in. własne utwory na szczytach list przebojów, wywiady dla wielu stacji telewizyjnych oraz renomowane rezydentury w szanowanych światowych klubach. Po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę w 1995 roku, kiedy to wydał swój debiutancki singiel “I House You”, który zagwarantował mu miejsce w Top10 najbardziej popularnych szlagierów klubowych na niemieckiej liście przebojów. Przez następne lata regularnie wydawał swoje utwory, w tym kawałki “Superstar” czy “I Rock” którymi sprawił sporo zamieszania na europejskiej scenie muzycznej.
  Od 2000 roku Tom rozpoczął prawdziwą ekspansję na resztę świata. Jego utwór “Pumpin” znalazł się na #19 miejscu brytyjskiej listy przebojów co zaowocowało nagraniem kompilacji dla Ministry Of Sound. Automatycznie został pierwszym niemieckim DJem, który nagrał składankę na życzenie tak szanowanej światowej marki. Kolejnym krokiem artysty było nagranie albumu “My Definition”, w którym usłyszeć można mieszankę stylów klubowych.
  Kolejne lata przyniosły takie szlagiery jak chociażby “Lovin U” czy “Your Body” nagrany we współpracy z Mike Marshall. Dzięki tym wydaniom trafił na Top10 listy przebojów w Południowej Afryce oraz znów potrząsnął  brytyjską sceną muzyczną, gdzie każde znaczące radio w kraju grało jego muzykę, a MTV uplasowało go w Top10 najciekawszych hitów klubowych w 2006 roku. To nie koniec. W ponad 20 krajach jego utwory znajdywały się w Top15 najczęściej granych kawałków. Każdy następny utwór regularnie trafiał do większości radiostacji i telewizji muzycznych na całym świecie.
  Przez lata obecności na rynku Tom współpracował z wieloma ciekawymi i szanowanymi artystami, wyprodukował mnóstwo remixów, w tym dla Justina Timberlake, Yoko Ono, Ludacris, Ericka Morillo, Toma Jonesa & Mousse T, Snap! czy Sander Kleinenberg.
  Doskonale odnalazł się również w roli radiowego i telewizyjnego prezentera. Prowadzi łącznie 4 programy w TV z czego 3 emitowane są na antenie MTV oraz własną audycję radiową w egoFM. Ciężko też nie wspomnieć o Space Ibiza rozmawiając o Tomie Novym, gdzie miał swoją rezydenturę przez ponad 14 lat! Tom Novy  już zapisał się na stałe w historii muzyki klubowej na świecie, a jego twórczość przecież nadal kwitnie.

 • Nikki Gordon
  Ministry of Sound | We Are FSTVL
  Description

  Dyrektor Programowy i Marketingu legendarnego Ministry Of Sound w Londynie. Jest odpowiedzialny za niedawną zmianę kierunku artystycznego bookingów międzynarodowych wykonawców pełniących rolę klubowych headlinerów. Nikki pracuje w branży muzycznej od ponad 14 lat a o jego szerokim doświadczeniu świadczy m.in. to, że jest współzałożycielem, twórcą i byłym dyrektorem "We Are FSTVL", odbywającego się od 5 lat w Londynie festiwalu, który zdobywa doskonałe opinie i jest uważany za jeden z najbardziej przyszłościowych festiwali ostatnich czasów.

 • Steve Nash
  Ableton
  Description

  Muzyk producent muzyczny i pianista DJ. Od 2012 roku zdobył trzykrotnie tytuł mistrza świata Dj-ów Internation Dj Association. Jest autorem projektu Steve Nash & Turntable Orchestra łączącego najlepszych polski Turntablistów z orkiestrą. Steve był członkiem Orkiestry Męskiego Grania 2016. Współpracował z takimi artystami jak min. O.S.T.R, Dawid Podsiadło, Tomasz Organek, Natalia Nykiel, Grubson, Sokół, Małpa.

 • niemoc
  Brennnessel | Distorted Animals Group
  Description

  Niemoc to elektroniczno-gitarowe trio z Zielonej Góry, znakomite połączenie sennej, lekko egzotycznej atmosfery z wyraźnymi wpływami new wave’u i post-punka. Istniejący niespełna 2 lata zespół już zdążył namieszać na rodzimej scenie.
  Filip Awłas, Michał Drozda i Radek Reguła najpierw wydali własnym sumptem dwie EP-ki, dzięki którym zaczęli koncertować po kraju i to właśnie występy na żywo stały się siłą napędową Niemocy. Krótko potem przyszło zaproszenie na poznańską edycję Boiler Room oraz support m.in. dla KAMP!

  Rok 2016 okazał się przełomowy dla zespołu. W styczniu nakładem Please Feed My Records ukazała się EP-ka "Kaiseki". Sporo zamieszania narobił także ich remix utworu “Przyjmij Brak” duetu RYSY. Z kolei występem na Spring Break w Poznaniu Niemoc zapewniła sobie intensywne koncertowe lato, w tym przystanki na Sziget, OFF Festival,  Nowe Horyzonty czy DOMOFFON Festiwal.

  W listopadzie ukazał się winyl “Paramaribo” nagrany dla Father And Son Records And Tapes, a zespół wystąpił w roli supportu przed M83. Na wiosnę planowana jest nowa winylowa EP-ka dla należącej do Kamp! wytwórni Brennnessel.

 • Novika & Lex
  PR Czwórka | TBA Music
  Description
 • Kasia Nowicka Novika
  PR Czwórka | TBA Music
  Description

  Od lat jedna z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie klubowej. Wokalistka, która początkowo udzielała się w zespole Futro i u boku Smolika, a solowo zadebiutowała w 2006 roku albumem “Tricks Of Life” nominowanym do Paszportu Polityki. Kolejne płyty: Lovefinder (2010) i album z remixami “Mixfinder” (2011) zostały nagrodzone Fryderykami w kategorii klubowej. Współpracowała też z Marcinem Czubalą (“Stay Close”, Mobilee 2012)  oraz cenionym niemieckim producentem Lovebirds (“This Time”, Toolroom 2012). Wystąpiła na najważniejszych polskich festiwalach (Open’er, Freeform, Audioriver, Selector, Tauron Nowa Muzyka) i poza krajem (Wilsonic Festival, Great Escape, Waves Vienna, Expo w Shanghaju). W roku 2013 wydała trzeci album – “Heart Times”; dojrzalszy, i nabardziej autorski w jej dorobku.

  Chociaż nie gra już jako dj, Novika regularnie występuje wokalnie w klubach w całym kraju w ramach kolektywu Beats Friendly, najczęściej w duecie z dj’em - Mr.Lex’em. Od przeszło 10. lat prowadzi również autorskie audycje radiowe. Gościła już na antenach: Radiostacji, Radia Jazz, Radia Bis, Roxy i Kampus., obecnie w Czwórce prowadzi audycję Leniwe – serwuje Novika.

 • Norbert Pacyga
  nourish. | Sounddict
 • Tomasz Nowakowski
  TBA Music
  Description

  Właściciel i założywiel agencji TBA opiekującje się takimi artystami jak Reni Jusis, Tomek Makowiecki, Coals, Novika & Mr. Lex, Klaves, Rosalie, Min T. i więcej. Odpowiada taże za bookingi artystów na showcase festiwal Seazone Music & Conference 2017 

 • Nicholas Beveridge
  Ingenious Group
 • No Logo
   
  Description
 • Adi Nowak
  Asfalt Records
  Description
 • Dawid Należyty
  illegalbreaks
  Description
  We can meet

  Saturday June 10th | 15:30-16:30